איך להיערך כלכלית לאירועים משמחים


בכל משפחה וגם אצל חברים תמיד יש אירועים משמחים - חתונה, ברית/בריתה, בר/בת מצווה ועוד שמחה וששון. האירועים האלה קורים כל הזמן (במשפחות מסוימות אפילו יותר מרוב הזמן) וההוצאה עבור אירוע כזה לא צריכה להפתיע אתכם.

ברית מילה או חתונה - אפשר לדעת שנוזמן אליהם כמה חודשים לפני שקיבלנו הזמנה או לפני האירוע עצמו.

בר מצווה - אפשר לדעת 13 שנים לפני כן. בגלל שאפשר לצפות שתמיד יהיו אירועים של משפחה או חברים, ואפשר להעריך כמה אירועים כאלה בשנה יש לכם, אז אפשר להעריך מהו הסכום החודשי שאתם יכולים לחסוך בכל חודש על מנת להיות מוכנים אליהם כלכלית.

אני מודה שלפעמים זה מפתיע - פתאום יוצרים איתכם קשר ומזמינים אתכם. זה יכול להיות חבר מהעבודה, מישהו מהלימודים, אנשים שלא דיברתם איתם 3 שנים. בשביל זה בדיוק קיים סעיף הבלת"מ, אבל בגדול ההמלצה היא להתכונן מראש על ידי הוספת סעיף "אירועים" לתקציב שלכם.


לגבי הסכום עצמו - אל תשאלו את עצמכם כמה עולה מנה והאם האולם מפואר. זו לא יציאה למסעדה, והסכום שתכתבו צריך להיות קשור לקרבה שלכם לבעלי השמחה וכמובן גם ליכולת הכלכלית שלכם.

טיפים לחיסכון:

* אתם זוג או משפחה? תשלחו נציג אחד במקום הגעה בהרכב מלא.

* אפשר אפילו לא להגיע בכלל (להודיע מראש!), ובכל זאת לשלוח מתנה צנועה.

* מגיעים לחתונה של חבר מהעבודה? נסו לתאם מחיר אחיד עם כולם.

* חיסכון בדלק על ידי נסיעה משותפת לאירוע.

* שימוש בבגדים יפים שיש לכם בארון (לא חייבים לקנות בגדים חדשים לכל אירוע) או השאלה מקרוב משפחה או חבר.

* ילדים באירועים: האם הם הוזמנו? האם הם יהנו? אפשר לחשוב על שמרטפות לאותו הערב במקום שיגיעו לאירוע.

* במקרה שאין לכם כסף בכלל (ואין בזה שום בושה) - תוכלו להודיע מראש שלא תישארו לאכול, ותוכלו להגיע לחופה בלבד או שלא תגיעו בכלל.

* לא לקחת הלוואה למימון המתנה. זה עולה יותר ממה שיש לכם.יש לכם טיפים נוספים? דברו איתיערכה בחינם | יצירת קשר | פייסבוק | טלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי