הסוד ליציאה ממינוס בבנק


אוקיי, מוכנים?

הנה הסוד - מה שמונע מכם לסגור את המינוס הוא (תופים בבקשה...) - אתם. וסליחה מראש, אני יודע שקשה לשמוע את זה (ובטח קשה לקרוא את זה), אבל יש פתרון! מוכנים? אוקיי, הפתרון הוא (דראם רול פליז...) - אתם.

עכשיו כשסיימתי לעצבן - הנה קצת תכל'ס:

1. (חוסר) ניהול תקציב

אתם מנהלים תקציב חודשי? אם התשובה היא לא - תתחילו, זה שווה את זה באמת. הכלי העיקרי לשליטה בתקציב הוא סדר. כמה כסף אני מוציא ועל מה? טבלה מסודרת תעזור לכם לעשות סדר. מספיק שתעשו את זה וכבר יש לכם חצי מהפתרון לבעיות הכלכליות שלכם.

2. אל תקפחו את הפיקוח

ואחרי שבדקתם על מה אתם מוציאים כסף מחוץ לבנק - תבדקו כמה אתם משלמים בתוך הבנק (ריביות ועמלות).

והיום - הכל קל! אפשר להיכנס לאתר של הבנק (בכל שעות היום והלילה) ולראות את כל הנתונים שלכם (כל העמלות והריביות ששילמתם לבנק בשנה האחרונה) בקובץ שנקרא "תעודת זהות בנקאית".

ראיתם? שילמתם? עכשיו הזמן להתמקח עם הפקיד בבנק. הוא לא זורם איתכם? זה הזמן לעבור בנק. לא בא לכם לעבור בנק? זה הזמן לקרוא מהתחלה.

3. מעקב חשאי

התקציב הוא חמקמק משהו, חשוב לעקוב אחריו תמיד. אתם יודעים, כדי להיות בטוחים שהוא עומד בהבטחות שלו. ראיתם שההוצאות גדולות מההכנסות? צריך להגדיל הכנסות או לצמצם הוצאות. ולעקוב. ולשנות, ולעקוב.

כל חודש מחדש תעשו פגישה זוגית (או משפחתית אם אתם מוצאים לנכון) ותדברו על הדברים - על מה הוצאתם כסף. אם תשמרו על תקשורת פתוחה, בלי ביקורת, תגלו שאפשר למצוא שיתוף פעולה.

כלל חשוב: אל תגידו לאחרים מה לצמצם. כל אחד יבחר לעצמו מה חשוב לו יותר ומה פחות, ואיך אפשר לחסוך כסף.

4. חוסכים ומשלמים

בדרך כלל ריבית על חוב גבוהה יותר מריבית עבור חיסכון. אם אתם מחזיקים חיסכון כלשהו וחוב באותו הזמן, אתם כנראה משלמים כסף מיותר. עדיף לכסות חובות מאשר להתעקש על תוכניות חיסכון. אוברדרפט נחשב חוב, וגם הלוואה, ולקיחת אשראי.

5. הקניות ששטפו לי את הכסף

ואם כבר מדברים על הלוואות - אל תשלמו בתשלומים עבור קניות שוטפות (בסופר למשל). זה דרך מצוינת להיכנס לחובות, ומכאן - לקחת הלוואות. אני מכיר כמה משפחות שהחליטו לשלם במזומן וזה הקל עליהן, אז אולי תנסו את זה גם אתם?


הצטרפו לקבוצת הטלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי