יום ללא טבק

האם שמעתם שציינו בעולם את "יום ללא טבק"? אני לא - זה חלף מעליי בלי שאשים לב.

ובכל זאת - הייתי רוצה להקדיש את הפוסט הזה לעניין העישון, ולהוצאות הכספיות הנלוות אליו.


כשאני נפגש עם משפחות - כבר בפגישה הראשונה אנחנו עוברים על ההוצאות במסגרת בניית התקציב המשפחתי. לעיתים אני נתקל בהוצאה שקשה לגשת אליה - סעיף העישון.

על פניו - הפתרון הכי טוב הוא להפסיק לעשן!

זה יחסוך כסף, ישפר את הבריאות של כולם, יוזיל ביטוחי בריאות (לאחר שנתיים מהגמילה) ויגרום לשלום עולמי. אבל בגלל שזו התמכרות, בגלל שקשה לשנות הרגלים ולמרות הרצון שלי - אני לא רואה דרך לשנות את ההוצאה הזאת (זה תלוי ברצון של מי שמעשן בלבד) ולכן אני מתייחס אליה כהוצאה קבועה (כמו ארנונה למשל).

נכון - זו הוצאה שיכולה להגיע למאות ואלפי שקלים בחודש, אבל היא לגמרי תלויה בסדר העדיפויות שאנחנו מציבים וקובעים לעצמנו, והכי חשוב כאן זה לשאול: "מה חשוב לי יותר?"


"להפסיק לעשן זה קל - אני הפסקתי לעשן כבר 5 פעמים"


אז אחרי שזה נכתב - הנה כמה שיטות להפחתת ההוצאה הזאת:

* סיגריות מגולגלות: מעבר מסיגריות רגילות למגולגלות יכול לחסוך כסף, ואולי יגרום להקטנת הכמות מכיוון שהכנת הסיגריות באופן עצמאי נמשכת זמן מה.


* החלפת סוג ועישון סיגריות זולות יותר.


* אפשר לנסות לחשוב על המשפחה הקרובה - "מה העישון שלי גורם לאחרים?" כנראה שנשקיע יותר כשמדובר באחרים מאשר בנו.


* תחליטו על יום בשבוע ללא עישון- זה יכול להיות בשבת מטעמי דת או אולי דווקא ביום אחר שהוא היום העמוס ביותר שלכם ואתם נמצאים באזור ללא עישון ואיזה באסה זה לצאת כל פעם...


* אם יש לכם ילדים מתבגרים זה הזמן לשוחח איתם בנושא ולנסות להניע אותם מלהתחיל לעשן. אתם יכולים בדרך זו לחסוך להם הוצאה סופר משמעותית לעתיד ומן הסתם לשמור על בריאותם - הם יודו לכם יום אחד...


* והכי מומלץ - להפסיק לעשן: טיפולים פרטיים או דרך קופת החולים, תמיכה משפחתית אוהבת, הפחתת כמות (למשל - לא לעשן יום אחד בשבוע) עד שמגיעים ל-לא לעשן בכלל, או הפסקת עישון בבת אחת.

אם אין לכם מה להפסיד - אז נשאר לשאול "מה יש לי להרוויח?"


* ואם כל זה לא מתאים לכם אז אולי לפחות להיום, רק היום, יום ללא טבק - תחליטו שאתם מוותרים על הסיגריה?


יש לכם עוד הצעות? אשמח לפידבק

ערכה חינמית לניהול פיננסי | הצטרפו לקבוצת הטלגרם | לקבוצת הפייסבוק

יש לכם שאלות או הערות?

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי