איך תתכוננו לתחילת שנת הלימודים


חלק גדול מעמידה בתקציב הוא סדר, וכשאני אומר סדר - אני מתכוון לתכנון מראש.

הרי אתם יודעים ששנת הלימודים תגיע ב-1 לספטמבר, זו לא הפתעה, ולכן אפשר להתכונן אליה מראש ולא ברגע האחרון.

הכנתי כמה טיפים שתוכלו ליישם ושיעזרו לכם להתכונן כלכלית לפתיחת שנת הלימודים.

ספרים

ספרי לימוד יכולים להסתכם במאות שקלים בכל שנה לכל תלמיד, ואפשר להוזיל עלויות על ידי קניית ספרים יד שניה. תוכלו לחסוך לפחות מחצית מההוצאה הזאת.

לגבי ספרי הלימודים של שנה שעברה - במקום לזרוק אותם אפשר למכור אותם לאנשים אחרים או לחנויות ולקבל זיכוי עבורם, תלוי במצב שלהם (ולכן מומלץ לשמור על הספרים במהלך כל השנה).

את הספרים אפשר לנסות לקבל או לקנות מקרובי משפחה וחברים וכמובן להעביר או למכור להם אם המצב הפוך.


בנוסף ישנה הוראה של משרד החינוך ל"תכנית להשאלת ספרים" שכבר אינה בגדר רשות וכל בית ספר חייב להפעיל אותה. לחצו כאן לפירוט נוסף.

ציוד וכלי כתיבה

ציוד כמו מחברות, כלי כתיבה, קלמר וכדומה - בדקו מה נשאר בבית משנים קודמות ומה ניתן להעביר מאחד לאחר. אפשר לקנות בחנויות סטוק למיניהן ואפילו לקנות בחנויות שונות - לכל חנות יש את המוצרים הזולים ביחס לחנות אחרת. בכל מקרה עדיף לעשות סקר שווקים לפני הקנייה. אין צורך לקנות ציוד לכל השנה, ואפשר להסתפק בכמות שתספיק להתחלה. בהמשך תוכלו להשלים ציוד על פי צורך.

(אל תקנו) מותגים

כאשר קונים מותג כלשהו משלמים יותר כסף עבורו. אני לא ממליץ לקנות מותגים ולחסוך כסף בסעיף הזה. מדובר כאן גם על ציוד לבית הספר(כמו קלמר), אבל בעיקר על...


תיק לבית הספר

אפשר לחסוך בסעיף הזה על ידי העברת תיק בין בני משפחה, קניית תיק יד שניה, וקניית תיק גב דרך אתר קופונים כלשהו. לא חייבים לקנות תיק חדש בכל שנה.

חולצות

אמנם כאן אין עניין של מיתוג, אבל אפשר לקנות חולצות בכמויות ולהוזיל עלויות. ישנן חנויות יעודיות שאפשר לקנות חולצות במבצעים כמו 6 ב-100 ש"ח, וגם בקטוגוריה הזאת אפשר למצוא קופונים.

תזמון

אז לפני כל הלחץ של ספטמבר - בצעו את הקניות עוד לפני כן, אין סיבה לדחות את הדברים.

חוסכים תורים, יש זמן להשוואת מחירים ולהעברת ציוד בין בני המשפחה. לעיתים קשה לעשות קניות כשהילדים איתכם בחנות. אם הילד רוצה לבחור את הילקוט לעצמו קחו אותו לזה בלבד ואת שאר הציוד תקנו בלעדיו.

הצטרפו לקבוצת הטלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי