להתחתן ולהישאר בפלוס


לקראת חתונה יש המון הוצאות לזוג המיועד.

אני כותב כאן כמה עצות שיכולות להוזיל עלויות:

חתן / כלה

הדבר הכי מציק הוא שכשספקים שומעים את המילים

חתן / כלה / חתונה / (השלימו את החסר) - הם מייקרים את המוצרים שלהם באופן מיידי. לכו לכל חנות פרחים ותשאלו כמה עולה 'זר לבת מצווה' ו'זר לכלה',

או כשאמא הולכת לקנות שמלה לחתונה - כמה עולה שמלה ל'אירוע ערב' מול מחיר שמלה ל'חתונה של הבת שלי'?

הימנעו מהמילים האלה כמה שאפשר ותוזילו מחירים בעשרות ומאות שקלים.

תכנון מוקדם

תמיד יש עוד משהו לעשות, עוד ספק מעניין, עוד בלונים או זיקוקים או עיצוב שולחנות. מהבחינה הזאת - עדיף להתחתן כמה שיותר מהר מרגע האירוסין - כדי לא להפתות ולהוציא עוד כספים מיותרים. מצד שני - אם יש זמן (לפחות כמה חודשים) עד החתונה - אפשר לתכנן אותה ולהזמין מה שאפשר מאתרי קניות בחו"ל. תוכלו להזמין את כל האביזרים הקטנים שהופכים את האירוע לגדול (עיצוב אישי לשלוחנות, עלי כותרת לשושבינות בכניסה לחופה, ביגוד, קישוטים לחופה או לרכב וכדומה), בלי לקרוע את הכיס. אני מכיר גם כלות שהזמינו שמלת כלה באינטרנט (שאמנם לא התאימה, אבל עם קצת תיקונים אצל התופרת זה היה בול!).


עיצוב בסיסי

מתי בפעם האחרונה נזכרתם בעיצוב השולחן המהמם בחתונה שהייתם בה? בזר הפרחים הגבוה או בנרות הצפים? מה לגבי נברשות? ואיך החופה נראתה? אפילו אוכל הוא לא משהו שאנשים זוכרים.

רוב הדברים שנראים חשובים לזוג המתחתן אינם רלוונטיים לאף אחד מלבדם. אני אומר - הזמינו את העיצוב הכי בסיסי מהאולם ולא תבזבזו אותו על דברים תפלים. עיצוב כזה יכול לכלול את עיצובי השולחנות, עיצוב החופה, איזור הישיבה מול החופה ושביל הכניסה אליה.

תקציב

מה התקציב שלכם לאירוע? חסכתם את הסכום הזה כבר?

בדרך כלל - על החתונה משלמים האורחים, וכדי לדעת מה הסכום שעומד לרשותכם אני ממליץ לעבוד עם תקציב: (מספר האנשים המוזמנים) כפול (270 שח לאדם). בחרתי 270 שח כי זה הממוצע שמקבלים. יש דודים שמפנקים מאוד ויש אורחים רחוקים שלא סוגרים את החודש. אם נניח שהזמנתם 350 אורחים, כנראה שיגיעו בסביבות 270 ואפילו פחות. אני ממליץ להוריד עוד 8% מתוך כמות האנשים שכן אמרו שיגיעו. ובמצב האופטימי, 300 אורחים (מתוך 350) כפול 270 שווה ל-81,000 ש"ח. זה התקציב לאירוע, וכל הוצאה מיותרת תכניס לחובות בתחילת חיי הנישואים.

אם אתם רוצים להשקיע מעבר לסכום הזה - זה צריך להיות על יהיה על חשבונכם בידיעה שיש לכם את הכסף הזה.


לא חייבים

חתונה יש רק פעם בחיים (אפשר להתווכח על זה), ולכן כל זוג רוצה שהיא תהיה הכי מיוחדת בעולם! אז מה הבעיה? שכולם יודעים את זה, וכולם עושים את זה. אני מציע לוותר על דברים שהם לא משמעותיים: טראש דה דרס, זר פרחים לכלה, קישוטים לרכב, השכרת רכב ביום האירוע, הזמנות מפוארות, יו ניים איט. ואם כן חייבים, אז אולי אפשר להשאיל מחברים או משפחה - ביגוד, נעליים, חגורות, נעלי כלה - אפשר כל נעל לבנה ונוחה. אין צורך בהחלפת 3 שמלות באותו הערב.

המטרה שלי כאן היא שתוכלו להגיע ליום שאחרי החתונה בפלוס.

ועוד דבר - אתם מוזמנים לשאול כל זוג שהתחתן (עדיף לאחרונה) מה הם היו עושים שונה, ובמה הם ממליצים לבזבז פחות.

השוואת מחירים

את הבייסיק השארתי לסוף - תשוו מחירים בין ספקים כמו צלם, דיג'יי, מגנטים, מאפרת וכדומה. לפעמים יש לאולם האירועים דילים עם ספקים שונים במחירים זולים.

קלסר

תמיד חייב להיות אחד לא קשור :)

תכינו קלסר אחד שמכיל את כל מה שאתם צריכים לקראת החתונה: חוזים עם ספקים, הסכמים, קבלות וכדומה.

מזל טוב!

הצטרפו לקבוצת הטלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי