לימודים לניהול פיננסי נכון


לפעמים נדמה לי שהלימודים בבית הספר קצת מיושנים - ומה שמלמדים בתיכונים לא מספיק ע"מ שאזרחים יוכלו לנהל בתבונה עם הכסף שלהם.

ציטוטים של ביאליק או לדעת איפה נמצאת מדינת חוף השנהב אינם מועילים להתנהלות שלנו כאזרחים, במיוחד בפן הפיננסי. לדעתי - אפשר וצריך להחליף חלק מהנושאים בדברים החשובים באמת: איך מתמודדים מול בנקים וחברות אשראי, מה זה ריבית דריבית, איך לקרוא תלוש שכר ותלוש פנסיה ועוד...

קשה לי עם העובדה שאנשים צריכים להיעזר ביועצים למיניהם כדי לבצע את ההחלטות הכלכליות שלהם, מכיוון שהם לא מבינים מספיק, או שהחומר לא מונגש מספיק.

למה לא מלמדים על סוגי המסלולים במשכנתא? מה חשוב כשבוחרים דירה?

מה זה בכלל מע"מ, ולמה משלמים ביטוח לאומי?

ואני לא מדבר על איך להיות מיליונרים, אלא רק איך לחיות בצורה נכונה, למשל לא לקחת הלוואה כדי לצאת לחו"ל או לקנות רכב, לדעת ליצור תקציב חודשי ואיך אפשר לעקוב אחריו (כיום זה קל מאוד והטכנולוגיה מאפשרת את זה בקלות).


לצערי הקיבעון של אנשים מול כסף הוא לא יאומן - דברים בסיסיים שכל אחד צריך לדעת נראים כמאיימים או משעממים. חיסכון נראה מיותר והפנסיה נמצאת כל-כך רחוק בעתיד, למי אכפת?

החדשות הטובות הן שאפשר לשנות את דפוסי החשיבה האלה, ללמוד מושגים חדשים יכול להיות כיף - במיוחד כשמגלים כמה קל לחסוך כסף בכל מיני מקומות.

אתם מוזמנים לפנות למומחים שמתאימים לכם, ללמוד מהם, ליישם, ולהעביר את הידע הזה הלאה. גם הילדים שלנו צריכים ללמוד את זה - והדרך הכי טובה היא דוגמא אישית.

הצטרפו לקבוצת הטלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי