אסטרטגיה כלכלית

האם חשבתם פעם על העתיד שלכם? מה המטרות שלכם? איך תגיעו אליהן?

כמה כסף אתם צריכים על מנת להגשים את החלומות שלכם?

ולא, התשובה 'כמה שיותר' היא לא תשובה מספקת.


רוב האנשים לא חושבים על זה - קשה לדמיין איך ייראה העתיד כאשר ההווה כל-כך מוחשי ותובעני. שיגרת החיים מקשה עלינו לתכנן קדימה - חוסר זמן או תכנונים של הרגע האחרון לא מאפשרים לקחת נשימה ולהסתכל קדימה לעתיד, ולא שואלים "לאן נגיע אם נמשיך ככה?"


תנו לעצמכם את החיים שאתם רוצים, והתחייבו לתכנן אותם בעצמכם.

" If you don't design your own life plan, chances are you'll fall into someone else's plan. And guess what they have planned for you? Not much."

אם לא עשיתם זאת עד עכשיו - כנראה שהגיע הזמן. עליכם לחשוב על תכנית כלכלית, והצעד הראשון הוא כמובן הגדרת מטרות. חשוב להבין שתכנית כזאת תימשך זמן מה והמטרות לא יושגו באופן מיידי, ויידרשו מאמץ ורכישת ידע לאורך זמן.

לאחר שמגדירים את המטרות שלנו, צריך לבדוק מה המצב הנוכחי ולעבוד בשקיפות מלאה מול עצמכם. כמה אתם מרוויחים באמת? כמה כסף יוצא בכל חודש? האם יש לכם נכסים ו/או התחייבויות (הלוואות, מינוס בבנק)? מקורות הכנסה נוספים? תכניות חיסכון או קרנות פיננסיות כלשהן.

על פי כל הנתונים האלה אפשר לבנות תכנית אסטרטגית אישית המותאמת.

לתכנית הזאת יש זמן מוגדר להגעה ליעד ולכל אחת ממטרות הביניים שקיימות בה. יש לפרוס את התכנון של התכנית לאורך השנים הבאות, ולהביא בחשבון אירועים עתידיים שעשויים לקרות ומתי הם צפויים לקרות (למשל אירועים גדולים כמו בר מצווה, ילדים נוספים, הפסקת עבודה, קניית דירה, דירה לילדים וכדומה).


בניית תכנית כזאת יכולה להימשך בין מספר ימים למספר חודשים, ויש להקדיש זמן ומחשבה לתכנונה. היא צריכה להכיל מקום לדברים בלתי צפויים, ואולי תכנית השקעה כלשהי (דירה להשקעה, פתיחת תיק מניות וכדומה). חשוב לתכנן את הכל ביחד עם בני הזוג, לקבוע מפגשים בזמנים קבועים (כל מספר שבועות / חודשים) על מנת לבדוק התקדמות ולתאם ציפיות.

חשוב להתחיל! אם אתם לא סגורים על תכנית מלאה - התחילו במה שכן יש לכם ובהמשך הדרך תדייקו יותר את שאר הדברים. זהו תהליך למידה ארוך שבו לומדים מה הכי נכון עבורנו, איזה פעולות מתאימות לנו ואיזה לא (למשל לא לכולם מתאים להשקיע בבורסה) ומה היכולות שלנו.

הצטרפו לקבוצת הטלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי