עצמאים - עצות סוף השנה

לקראת סוף השנה, ריכזתי כמה עצות לעצמאים שיוכלו לחסוך כסף. כמובן שיש לבדוק כל מקרה לגופו ולא כל העצות יתאימו לכולם.


קרן השתלמות

קרן השתלמות הינה תכנית חיסכון שעצמאים שכתבתי עליה בהרחבה כאן. היתרון המשמעותי שלה הוא הטבות המס שהיא מאפשרת ואפשר לקבל החזרי מס עבור הפקדות שנתיות (עד תקרה מסוימת).


אז אם הייתה לכם שנה טובה מבחינת הכנסות, ואתם יכולים להשקיע כסף בצד (סגור למשך כמה שנים) - ההמלצה היא להפקיד לקרן החיסכון כדי לקבל החזרי מס.


פנסיה

החל משנת 2017 מחויבים להפקיד כספים לקרן פנסיה. עם זאת אפשר לקבל הטבות מס עבור ההפקדות האלה, ותוכלו לקרוא עליהם באתר כל זכות בהרחבה.

מענק עבודה

זהו מענק שנועד לעזור לעצמאים בעלי הכנסות נמוכות (נקרא גם מס הכנסה שלילי), אם הם עומדים בתנאים האלה: 1. הגשת הדו"ח השנתי למס הכנסה בזמן.

2. אין ברשותם בעלות על יותר מ-50% מזכות מקרקעין, מלבד דירת מגורים אחת.

3. מתקיים אחד מהתנאים הבאים:

* הם בני 23 ומעלה עם ילדים או בני 55 ומעלה ללא ילדים

* הם הורים יחידנים


גובה מענק העבודה תלוי בהכנסות השנתיות ובמספר הילדים.


תרומות

מי שתרם מעל 180 ש"ח (בערך) בשנה - זכאי להחזר מס של עד 35% מסך התרומה. אפשר לקבל החזר מס רק אם תרמתם לעמותה רשומה או חברה לתועלת הציבור (ע"ר או חל"צ), ורק אם יש להם אישור לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.


את האישור אפשר לבקש מהמוסד עצמו או לבדוק אם המוסד מוכר לענייני תרומה באתר רשות המיסים.

יש לציין שהזיכוי יינתן עד תקרה מסוימת: 30% מההכנסה החייבת (במס).
לקריאה נוספת:

גמל.נט | פנסיה.נט | הטבות מס עבור פנסיה - כל זכות | מענק עבודה לעצמאים - כל זכות | מוסדות ציבור לענייני תרומות - רשות המיסים | קרן השתלמות


ערכה חינמית | יצירת קשר | פייסבוק | טלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי