שי"ל - שירות יעוץ לאזרח


ראשי התיבות של שי"ל הם 'שירות יעוץ לאזרח'.

המון אנשים לא מכירים את היחידה הזאת, השייכת למשרד הרווחה, שנותנת שירות בחינם לאזרחים ונותנת סיוע בנושא זכויות האזרח.

הנושאים בהם הארגון מסייע הם לדוגמא: יחסי עבודה, ביטוח לאומי, שירותי רווחה, צרכנות, בריאות, צבא וביטחון, מיסים ואגרות, סיוע משפטי ועוד… הכל כדי להקל על הבירוקרטיה הנלווית ביצירת קשר עם הממסד, ולקצר תהליכים. הארגון מעניק מאגר מידע בנושא חוקים, זכויות וחובות. בנוסף הארגון מציע סיוע במילוי טפסים ובכתיבת מכתבים.

קהל היעד הוא כלל הציבור בישראל, ללא הבדלי מין, דת, גזע או גיל, והשירות ניתן בסודיות וללא עלות. לקבוצות אוכלוסייה שונות ומגוונות יש שירות המותאם להן (כגון עולים, ניצולי שואה).


האתר והפורום שלהם נסגרו ב-1.10.2017, אך עדיין אפשר ליצור איתם קשר בדף הפייסבוק שלהם (לחצו כאן), או להתקשר למספר 118 ולקבל מידע על מיקום התחנות המפוזרות בכל הארץ.

אז אם אתם חושבים שאתם זקוקים לסיוע שלהם - חפשו אותם במועצות ובעיריות המקומיות שלכם.


הצטרפו לקבוצת הטלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי