איך תחסכו בעמלות בנק

כן כן, הבנקים גובים עמלות עבור פעולות שונות שאנחנו מבצעים כמו משיכת מזומן, הפקדת כספים, ביצוע פעולות דרך פקיד או דרך האינטרנט, איתור מסמכים, ועוד…

שוקינג.

בפוסט הזהאראה לכם איך לחסוך בעמלות הבנק הבסיסיות (אבל לא בריביות שהוא מציע).

זיכרו שאפשר להתמקח על כל עמלה ואפילו לא לשלם בכלל עבור עמלות מסוימות / דמי כרטיס / ריביות שונות, והכל תלוי ביכולת שלכם לנהל משא ומתן. נתחיל בזה שלכל בנק יש תעריפון עמלות שאפשר למצוא באתר הרשמי, ובו מפורטות כל העמלות שהוא גובה, עבור איזה פעולות ומה התעריף שלהן.

לעיתים קרובות מדי - סכום העמלות החודשיות מסתכם למספר גבוה שאפשר להפחית ממנו בקלות.


לא יודעים כמה עמלות אתם משלמים? בקשו מהפקיד את תעודת הזהות הבנקאית שלכם, שנותנת סיכום שנתי של המצב שלכם בבנק: כמה כסף עבר בעו"ש, האם יש לכם חובות, מה העמלות שאתם משלמים וכדומה. חלק מהבנקים מאפשרים להגיע לתעודה הזאת דרך האתר ויכול להיות שזה יחסוך לכם זמן."מה שאתם לא יודעים יותר חשוב ממה שאתם כן יודעים"


מסלולי עמלות

החל משנת 2014 הבנקים מחויבים להציע ללקוחות מסלולים המכילים בתוכם מספר עמלות בסיסיות. בד"כ אלה 2 מסלולים - מסלול בסיסי ומסלול מורחב, והמחירים משתנים מעט בכל בנק. מסלול בסיסי כולל עד 10 פעולות בערוץ ישיר (אינטרנט, טלפון, אפליקציה) + פעולת פקיד יחידה (ללכת לבנק). מחיר המסלול הוא בערך 10 ש"ח בחודש. מסלול מורחב כולל עד 50 פעולות בערוץ ישיר ועד 10 פעולות פקיד. מחיר המסלול הוא בערך 30 ש"ח.

לכן, אם אין לכם מסלול ואתם משלמים עבור כל פעולה שאתם מבצעים - אני ממליץ להירשם לאחד מהמסלולים האלה.


בנוסף מומלץ לרכז את הפעילות של התא המשפחתי בחשבון יחיד ולהימנע מכפל תשלומים עבור עמלות של חשבונות שונים. לאחר שבדקתם על מה וכמה אתם משלמים, השוו לחברים ולמשפחה בסטטוס דומה לשלכם - כמה הם משלמים?

הפקדת שיקים

ישנה עמלה על הפקדת שיקים אצל הפקיד, ועמלה נוספת במקרה ומפקידים שיק דחוי (משלמים לבנק על כך שהוא שומר על השיק עד לתאריך הפירעון, ואז פורע אותו). לכן מומלץ להפקיד את השיקים רק לאחר שהגיע מועד הפירעון שלהם (ובינתיים תשמרו עליהם בעצמכם, זה לא קשה), ולהפקיד במכונות של הבנק ולא מול הפקיד.

ישנם בנקים המציעים שירות הפקדת שיקים באפליקציה שלהם, כך שלא צריך אפילו לצאת מהבית - בידקו אם ישנה אפשרות כזאת באפליקציה של הבנק שלכם.כספומט

בקשו מהבנק כרטיס למשיכת מזומנים בלבד (בנקט), הם מחויבים להנפיק לכם כרטיס כזה בחינם. הכרטיס משמש למשיכת מזומן בלבד והוא לא משמש ככרטיס אשראי. תוכלו להשתמש בו רק בסניף הבנק שלכם אבל לא יגבו מכם עמלות עבור זה.

מומלץ להימנע ממשיכת כספים בבנקים אחרים או במכונות כספומט המוצבות בתחנות דלק או בקניונים - במקומות האלה העמלה יכולה להגיע ל-9 ש"ח עבור משיכה בודדה, ואפשר להימנע מזה בקלות.

טסים לחו"ל? עבור כל משיכת כסף תשלמו עמלה נוספת, ולכן רצוי למשוך בכמה שפחות פעמים - כלומר למשוך כמה שיותר כסף בכל פעם.


פעולות פקיד

הבנקים כיום עוברים לאוטומציה, ואפשר לבצע המון פעולות באפליקציה או באתר הבנק. תוכלו להוציא תדפיסים, סיכומים, הרשאות ועוד המון פירוט על הפעולות שלכם, מבלי להגיע לבנק עצמו ומבלי לשלם לפקיד כדי שיעשה זאת עבורכם.


הוראות קבע

מומלץ לשלם הוראות קבע בכרטיס האשראי ולא ישירות דרך הבנק, מכיוון שאם קורה ולא מכבדים את ההוראה - בבנק גובים 'עמלת החזר חיוב' אך לא גובים אותה בחברת כרטיסי האשראי.

בנוסף יהיו לכם פחות שורות שעליהן תצטרכו לשלם עמלת שורה.

"עליכם ללמוד לשים לב"

זיכרו שהבנק רוצה אתכם בתור לקוחות מאחר והוא מרוויח כסף, ולכן ניתן להתמקח עם הבנקים והכוח שלכם נמצא ביכולת המו"מ שלכם, ובין השאר ביכולת לעבור לבנק אחר. אפשר להשתמש בקלף הזה במהלך המשא ומתן, ואם הוא לא חזק כמו שקיוויתם - תתחילו לחפש בנק אחר. יכול להיות שלבנקים אחרים יש מה להציע, ותוכלו להשתמש במידע הזה כדי להמשיך במשא ומתן מול הבנק שלכם.

אם עדיין מסרבים לשפר את התנאים שלכם - עברו לבנק עם התנאים המשופרים.


מנהלי הבנקים מקבלים יעדים ותגמול עבור עמידה ביעדים, ולכן יעשו הרבה על מנת להביא אתכם כלקוחות חדשים או להשאיר אתכם כלקוחות הבנק.

דרך אגב - הזמן הכי טוב לנהל משא ומתן מול הבנקים הוא בסוף השנה, לפני שהם עושים סיכום שנתי ומגלים שהם לא עומדים ביעדים המוגזמים שהם הציבו לעצמם.לקריאה נוספת:

תעודת זהות בנקאית | מדריך בנק ישראל למעבר בין בנקים


ערכה חינמית | יצירת קשר | פייסבוק | טלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי