ככה מתנהגים?

בעלי מקצוע לא ישרים מורידים לי חשק לעבוד איתם. כאלה שלא אכפת להם מאחרים (אפילו אם לא מדובר בי) ואני לא רוצה להיות קשור אליהם.


למה אני אומר את זה? בגלל המזגן בבית שלנו. זה שלא מקרר. שבשבילו הבאנו 3 טכנאים שקבעו 3 בעיות שונות. 3 בעיות שונות, וכל אחד אומר שהבעיה שהוא מצביע עליה היא העיקרית. איך אפשר לסמוך ככה על אנשים?

הראשון אמר שככה זה המזגן הזה ואין מה לעשות. אין לו ספיקה טובה, החלל שהוא צריך למלא גדול מדי ואין לו מספיק כוח סוס.


השני אמר שהצינור שמוביל את הגז עקום וצריך לתקן אותו, ובנוסף לתקן את הרשת שביחידה החיצונית (ידעתם שיש מסרק מיוחד לדברים האלה?).


השלישי אמר שצריך להחליף את כל המזגן קומפלט - כי השמן היה שרוף והמזגן עצמו היה שעטנז של צנרת, ציוד ישן וציוד חדש. מכיוון שאנחנו גרים בשכירות (אני רוצה לקנות דירה, שירדו כבר המחירים!) אז בעל הבית שלנו מטפל בדברים האלה וגם משלם עליהם. ומה מעצבן? כשהטכנאים הגיעו לבדוק הם שאלו אותי "מי משלם על התיקון? אתם או בעל הבית?"

פה חשדתי! כי זו שאלה של אנשים לא ישרים. הרי מה זה משנה, אם זה בעל הבית אז אפשר לדפוק מחיר גבוה יותר? עלות התיקון תלויה במי שמשלם אותו?


הם "כאילו" בצד שלנו, אומרים שמה אכפת לנו ובמילא בעל הבית משלם ולא אנחנו, והמחירים קופצים לשמים כמו שחקן כדורסל שאפתן.


אבל הם לא בצד שלנו. הם בצד שלהם.


נתקלתם פעם באנשים שאומרים "מה אכפת לי, במילא אני לא משלם..."?

אני לא מבין את זה, כי אני רוצה לחיות בעולם הוגן וצודק, והתנהגות כזאת הופכת את החברה שלנו לחברה רקובה, וצריך לעצור זה את מיד כשזה קורה.

חוץ מזה, אני יודע שאם הייתה לי דירה שאני משכיר - לא הייתי רוצה שזה יקרה לי.

אני מנסה לאמץ חשיבה חיובית לגבי זה, אחרת יהיו לי דעות קדומות לגבי התעשרות שימנעו ממני להיות עשיר בתת-מודע. (למשל, "הוא עשיר אבל דופקים אותו כל הזמן" יגרום לי לא לרצות להיות עשיר כדי שלא ידפקו אותי).


"כדי להשתפר - עליכם קודם לגלות שאתם טועים"

בנוסף זה יכול לחזור אלינו בבומרנג ובעל הדירה יכול להעלות את שכר הדירה כי "יש לו המון הוצאות על הדירה" ואני לא רוצה לתת לו סיבות נוספות. אם הוא מעלה את שכר הדירה אז כמובן שאנחנו צריכים לשלם אותו, לא הטכנאי שעזב מזמן וגרם לכל העניין הזה.


בסוף בעל הדירה הסכים להתקין מזגן חדש בסלון.


הפעם השניה שהתנהגות כזאת קרתה הייתה כשהביאו את המזגן החדש, ובכניסה למעלית השליח שואל אותי אם אני גר כאן בשכירות. אמרתי שכן והוא אמר "אז אין בעיה" והתחיל לגרור את המזגן החדש על הרצפה בחוסר אכפתיות תוך התעלמות מהשריטות והנזק שהוא עושה לרצפה כי "במילא תעברו מפה עוד שנה, נכון?"


אז מה עושים?

מחפשים בעלי מקצוע ישרים, ולא כאלה שמתנהגים אחרת מול אנשים שונים.

עוצרים את בעל המקצוע בזמן, מבקשים ממנו להתחשב ולתת יותר תשומת לב לנזקים שהוא עלול לגרום, ובגדול - מנסים להפוך את העולם שלנו למקום הוגן עם פחות ניצול וקומבינות.


אחלה שאיפה, לא?


ערכה בחינם | יצירת קשר | פייסבוק | טלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי