למה עברתי לבנק אחר?


הכל התחיל כשאישתי ואני פתחנו את חשבון הבנק שלנו כזוג צעיר בבנק א', ולרגל הפתיחה החגיגית כמצטרפים חדשים - קיבלנו פטור מעמלות ל-3 שנים (יששש!). אנשים מסודרים שאנחנו - קבענו לעצמנו תזכורת כחודש לפני סיום ההטבה להתחיל ולנהל מו"מ עם הבנק להארכת הפטור, או אם (חס וחלילה) לא יתנו לנו הארכה - לברר מה ייתנו לנו בנקים אחרים.

בקיצור - המו"מ לא הצליח ולא נתנו לנו הארכה לפטור. הפקיד ניסה לשכנע אותי להבין את הצד של הבנק ושהוא נמצא שם למטרות רווח ושזה לא משתלם להם.

וואלה - גם לי זה לא משתלם.

"הבנק ילווה לך כסף אם תוכיח שאתה לא זקוק לו"

לאחר בדיקה פנים מול פנים בכמה בנקים אחרים (למה פנים מול פנים? מסתבר שמקבלים תנאים טובים יותר בסניף מאשר בשיחת טלפון), הגענו לבנק ב' שנתן לנו פטור דומה לשנתיים הקרובות. לקחנו. אפילו הספקנו להעביר כספי עו"ש ולהזמין כרטיסי בנקט (למשיכת מזומנים בלבד) לפני שהסתיים הפטור בבנק א', כך שלא שילמו עמלות שונות כגון עמלה בערוץ ישיר. אני לא כועס על בנק א' שמנסה לעשות רווח, אבל אני לא מוכן שזה יהיה על חשבוני, ואין לי שום סנטימנטים כלפיו. לא רוצים - לא צריך, יש מספיק תחרות.

נפרדנו מבנק א' כידידים ומבחינתינו אין בעיה לעשות את התהליך הזה בכל שנתיים.

אם אני לא טועה - בבנק ישראל עובדים על שכלול התהליך ויצירת אפשרות למעבר בין הבנקים בלחיצת כפתור.


בכל מקרה התהליך לעבור בין בנקים הוא ממש פשוט והוא לא צריך למנוע מאף אחד לעבור בין בנקים "בגלל הבירוקרטיה", ובמעבר בין בנקים יש יתרונות רבים:

הוזלת עמלות: יו ניים וויץ', והכל תלוי ביכולת המיקוח שלכם. תוכלו להוזיל עמלת שורה, עמלות מסגרת אשראי, עמלות הזמנת פנקסי שיקים ועוד...

דיגיטלי: תוכלו לבחור אם נוח לכם לבצע פעולות באינטרנט או באפליקציה של הבנק, ולבחור את הבנק הבא שלכם לפי זה. לפני דעתי זה מאוד נוח ויכול לשמש שירות טוב יותר וזמין.


בנקאות אישית: אם אתם חושבים להיפך מהסעיף הקודם, ואתם מעדיפים בנקאות אנושית ואישית - תוכלו לבחור את הבנק לפי זה - צוות מקצועי, זמינות טלפונית ושירות אישי.


תנאי אשראי: אתם לקוחות טובים אבל הבנק לא מעריך אתכם? תוכלו לעבור לבנק עם תנאי אשראי טובים יותר, כמו מסגרת אשראי גדולה יותר, כרטיס אשראי עם תנאים טובים יותר (למשל בלי דמי כרטיס), ריבית נמוכה יותר על הלוואות וכדומה.


הלוואה: אם אתם צריכים הלוואה, הבנקים ינסו לשכנע אתכם לעבור אליהם על ידי מתן הלוואה בתנאים מועדפים כמו ריביות נמוכות, הלוואה לכל מטרה וכדומה.

אם אתם בעלי עסק, תוכלו לקבל הלוואה לעסק במעבר בין בנקים.


ידע זה כוח, רק אם משתמשים בו

לא רוצים לעבור בנק? אין בעיה. לכו לבנקים אחרים ובקשו הצעות והטבות. לאחר מכן תחזרו לבנק שלכם ותבקשו להשוות תנאים.

סיפור קצת לא קשור (כמו התמונה משמאל):

בזמן שהעברתי את הוראות הקבע מבנק א' לבנק ב', הסתבר שגובים ממני עמלות בגובה של 10 ש"ח לכל פעולה (!) עבור ביטול הוראת קבע, בלי קשר לפטור מעמלות שהיה לי. אז הלקח שלי אליכם - אם אתם משלמים בהוראת קבע, ובשלב כלשהו מפסיקים לשלם, ההמלצה היא לבטל את ההרשאה הקיימת בחשבון מיד כשזה קורה. אם ישנה הרשאה אבל אין חיובים בחשבון - הבנק ייגבה עמלה (גבוהה) על ביטול ההוראה.

אני מצרף מדריך של בנק ישראל למעבר בין בנקים.

בהצלחה, תעשו את ההחלטה הנכונה עבורכם.

ערכה חינמית לניהול פיננסי | הצטרפו לקבוצת הטלגרם | לקבוצת הפייסבוק

יש לכם שאלות או הערות?

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי