פשיטות רגל בבית המשפט


לפני חודש הייתי בבית המשפט המחוזי בת"א, הלכתי לראות דיונים פתוחים של פשיטות רגל,

זה היה מאלף ולמדתי הרבה דברים. להלן כמה תובנות מאותו היום:לפשיטת רגל יש משמעויות מרחיקות לכת:


* איסורים: איסור יציאה מהארץ, איסור פתיחת עוסק עצמאי, כנראה שאף חברת אשראי לא תסכים להנפיק לכם כרטיס אשראי, כנראה שחברות האשראי והבנקים לא יתנו לכם הלוואות (מחשש שלא תוכלו להחזיר אותן).

* סכומי החובות היו מאוד מדויקים במספר - עד השקל האחרון. את אחד הסכומים הספקתי לרשום לעצמי: 307,419. כן, הקטגור הקפיד על המספר המדויק הזה.

* רוב החייבים בגילאים 35-45 כלל לא הופיעו למשפט. בית המשפט דן אותם בהיעדרם (והם יהיו חייבים לעמוד במה שנקבע עבורם בלי יכולת לערער).

* אם נושים מתנגדים להסדר פשרה - בית המשפט חייב להכריז על החייב כפושט רגל.

* בכל דיון היה נוכח בא-כוח של כונס הנכסים הראשי, לדייק את הדברים בין התובע לנתבע.

* הסכום המינימלי של אדם פרטי שהפך ל"חייב" היה 85,000. המקסימלי היה 1,300,000 (!).

* ההחזר החודשי המינימלי של אחד החייבים היה 6500 ש"ח. זה לא כולל שום הוצאה אחרת כמו דיור, הוצאות שוטפות, בלת"מ וכו'. נסו לדמיין שצריך להוציא עוד 6500 ש"ח בנוסף להוצאות הקיימות שלכם בכל חודש.

מבחינתי זה לא מתקבל.

לסיכום - הייתה לי חוויה שלדעתי חייבים להעביר לכל נער ונערה - לפני שהם מתחילים את החיים הכלכליים שלהם כאדם עצמאי. וכל אחד יכול ללכת לדיונים האלה - אלה דיונים פתוחים לכולם (ולא בדלתיים סגורות).


ערכה חינמית לניהול פיננסי | הצטרפו לקבוצת הטלגרם | לקבוצת הפייסבוק

יש לכם שאלות או הערות?

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי