מהו הזמן הנכון לפנות למומחה

כולנו אוהבים את המשפחה שלנו - טיולים, חגים, ארוחות משפחתיות ובילויים. עם זאת אנו עלולים להיקלע למצב בו ההוצאות של המשפחה גדולות מההכנסות. אז מה עושים?


משפחה תומכת זה הדבר הכי כיף בעולם, לדעת שיש לכם מישהו שיעזור לכם בעת צרה, בעיה או סתם לדבר. לעיתים קרובות מדי - משפחות בישראל מוצאות את עצמן באוברדרפט או שפשוט קשה לסגור את החודש במשך יותר מדי זמן. ההוצאות גדלות ככל שהמשפחה מתרחבת ולא מבינים למה.

אז קודם כל - יש הרבה משפחות במצב הזה, ויש פתרונות רבים לעלות על דרך המלך של כלכלת המשפחה. הבעיה היא שניהול כלכלת המשפחה אינה תכונה שמתאימה לכולם, ובמרוץ החיים לא מוצאים זמן ללמוד על התנהגות כלכלית נכונה ועל חינוך פיננסי.

אם גם אתם כאלה זה בסדר - הרי לא מלמדים את זה בבתי הספר, ואם אף אחד לא לימד אתכם אז כמו רוב האנשים אתם נזרקתם להמון מושגים כלכליים לא מעניינים אחרי הצבא, הייתם צריכים לפתוח חשבון בנק (ומי קורא את כל הטפסים האלה בכלל?), להנפיק כרטיס אשראי, לקחת הלוואות, לדעת מה זה ריבית דריבית, ריבית פריים וריבית נומינלית. הייתם צריכים לפתוח קרן פנסיה עם מושגים כמו מקדם המרה, או לפתוח קופת גמל או קרן השתלמות (האם יש ביניהן הבדל?), ולעשות ביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח משכנתא, ביטוח מנהלים, לשלם חשבונות כמו חשמל, מים, ארנונה, גז, להשוות בין ספקים שונים כמו שירותי טלוויזיה או טלפון סלולרי. לחתום על חוזה שכירות או על משכנתא, לקנות רכב, לעשות ביטוח לרכב (חובה / מקיף / צד שלישי), לשמור תלושי שכר, טפסי 106, 161, תיאומי מס לעיתים ועוד ועוד ועוד!

וכל אלה הן ברובן הוצאות חובה, מה לגבי דברים שאנחנו רוצים? מנויים לעיתונות, לתיאטרון, בילויים במהלך השבוע, טיולים משפחתיים, קנסות (חס וחלילה!), תשלומים נוספים (לגן, לבית הספר) וגם כאן הרשימה ארוכה.


לעיתים אנחנו נאלצים לוותר על דברים שאנחנו רוצים, שגורמים לנו אושר והנאה עם המשפחה מכיוון ש"אין לנו מספיק כסף החודש", ו"נעשה את זה כשנתאזן".

במקרים כאלה עליכם לפנות לאיש מקצוע שיעשה סדר בבלאגן, מדריך לכלכלת המשפחה שילמד אתכם איך מנהלים תקציב, ילמד מושגים שונים - בפשטות, יפנה אתכם לאנשים הנכונים וילווה אתכם לאורך הדרך. מישהו מקצועי בניהול תקציב משפחה, שיוכל לתת עזרה כלכלית (ולא, לא מדובר על הלוואה), שילמד אתכם מהי התנהגות כלכלית נכונה ואיך יוצאים מהמינוס.

כאשר נכנסים לתהליך כזה, יש לזכור שזה תהליך שלוקח זמן, ולא רואים תוצאות בין לילה. עם זאת - השינוי החשוב כן קורה בין לילה, זהו השינוי החשיבתי של המשפחה על התנהלותה ועל העתיד שלה.

לאיש מקצוע כזה יש המון ידע שיוכל להעניק לכם:

יסביר לכם איך קוראים תלוש משכורת, על מה חשוב להסתכל, מה הם המושגים המתחבאים בתוכו ומה הזכויות המגיעות לכם.

איך אפשר לעמוד בתקציב החודשי, כולל הוצאות נוספות כמו חוגים לילדים ולעצמכם.

הכרה של תוכניות חיסכון ומה המושגים שלהם (פר"י, מט"ח, פק"מ וכדומה).

שיקוף המצב הפיננסי הנוכחי שלכם - ישנן הרבה משפחות שלא עוקבות אחר כל ההוצאות שלהן וכך נקלעות לבעיות כלכליות שנוסעות ממחסור בידע בלבד.

הכנת תכנית הבראה הכוללת פעולות ברורות ומשימות לביצוע על מנת להוביל את המשפחה לדרך חדשה.

מודעות - מחסור בידע מוביל לחובות, ואנחנו לא רוצים להיות חייבים לאף אחד. בנוסף משלמים על החובות האלה הרבה כסף.

מה הפעולות הנכונות לעשות בזמן הנכון, ואיך להתנהל מול ספקים שונים כמו בנקים, חברת כרטיס אשראי, שירותי אינטרנט וכדומה.

מה ההתנהגות שהובילה למצב הנוכחי ואיך להימנע ממנה בעתיד?

איך החלטות שלוקחים בגיל צעיר משפיעות על העתיד הרחוק ועל הפנסיה.


אז למי השירות הזה מתאים? בעיקרון - לכולם. כל מי שרוצה ללמוד. למשל - אם שני ההורים עובדים במשרה מלאה אבל עדיין לא מצליחים לסגור את החודש, או משפחות שנמצאות במינוס בבנק במהלך רוב השנה. כל מי שעומד בפני החלטה כלכלית חשובה, מי שיש לו כסף אבל הוא "נעלם" מהר מדי, מי שרוצה ללמוד לבנות תקציב חודשי ומי שרוצה להוביל שינוי משמעותי בחייו ובחיי ילדיו.

הבחירה צריכה להתאים לכם, ועליכם לבחור את האדם הנכון עבורכם. יש לזכור שזה תחום רגיש ושאדם מקצועי ייכנס לפרטי פרטים של ההוצאות שלכם - אסור להשמיט מהאמת המלאה אחרת התהליך לא יהיה יעיל. בחרו מישהו שילווה אתכם אישית, באופן מקצועי לאורך הדרך שתבנו ביחד.

הצטרפו לקבוצת הטלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי