כרטיס אשראי - פטור מעמלות

בהמשך לפוסט הקודם - שמסביר איך כרטיסי אשראי עובדים, אני רוצה להסביר איך אפשר לקבל פטור מעמלת דמי כרטיס.

לפני (כמעט) שנה קבעתי לעצמי תזכורת ביומן (יומן גוגל הכי נוח לי) שהודיעה לי שעוד כחודש עומד להיגמר לי הפטור של עמלת דמי כרטיס האשראי.


נוהל קבוע.


כחודש לפני סיום תקופת הפטור אני יוצר קשר עם חברת האשראי ומבקש פטור לשנה נוספת. כן, בכזו קלות.

ובד"כ הם מסכימים. בכזו קלות.

אז הפעם הנציג ראה שאני משתמש בסכום מינימלי מסוים בכל חודש בכרטיס האשראי, שיש לי יתרה מספקת במסגרת האשראי ולכן הוא אישר לי פטור לשנה נוספת.


זה ממש קל, צריך לדעת שזה אפשרי ולהרים טלפון (במילא אתם מחזיקים אותו במשך כל היום, נכון?)


ישנם המון סוגי כרטיסי אשראי, וחברות אשראי מוכנות להתחרות ולהוזיל את דמי הכרטיס. ואם הם לא מוכנים לתת לכם פטור - פשוט תעזבו לחברה אחרת. יש המון חברות כרטיסי אשראי שמוכנות להילחם עבור עוד לקוחות, וכמובן שהן מרוויחות מכל לקוח שמשלם באשראי (בעל העסק מעביר להם אחוזים מהתשלום, לא אתם), או מעמלות אחרות (למשל המרת מט"ח בכל פעם שאתם קונים משהו באיביי או אמאזון).


בואו נגיד שהם לא מפסידים עליכם כסף כשהם נותנים לכם את הפטור מדמי הכרטיס.


אם בא לכם להקל על בעלי העסקים - תעבירו להם כסף בהעברה בנקאית


חיסכון בדמי הכרטיס יכול להגיע ל-300 ש"ח בשנה.

כמובן שצריך לשים לב לתנאים השונים שמגיעים עם כל כרטיס אשראי (כמו מסגרת אשראי, התחייבות למינימום הוצאות בחודש וכדומה), אבל אין התחייבות כלפי החברה ואתם יכולים לעזוב מתי שתרצו.


חוששים מבירוקרטיה?

אפשר להעביר את עסקאות התשלומים והתחייבויות אחרות מהכרטיס הישן לחדש (החברה החדשה תעשה את זה בשמחה עבורכם), וזה ממש לא מסובך - אפילו השליח של הכרטיס מגיע אליכם עד הבית עם המסמכים כדי שתחתמו עליהם!

כל העניין הוא להרים את הטלפון ולעשות מעשה.

כשתגיעו לחברת אשראי שמוכנה להנפיק לכם כרטיס חדש ללא דמי כרטיס - תעברו אליה.


הערה אחרונה - כנראה שבנקים שמנפיקים כרטיסי אשראי בנקאיים לא מוכנים לוותר על דמי הכרטיס באופן גורף. לכן אני ממליץ לעבור לכרטיס אשראי חוץ-בנקאי. חוץ מזה שתוך כמה שנים הכרטיסים הבנקאיים אמורים להתבטל כליל כך שנישאר רק עם כרטיסי אשראי חוץ-בנקאיים.

חשוב!

לא לבטל את הכרטיס הישן לפני שמנפיקים כרטיס חדש

את ההתחייבויות שיש לכם בכרטיס הנוכחי אפשר להעביר לכרטיס אחר, ורק לאחר שהוא יהיה פעיל - תבטלו את הכרטיס הקודם (ואיתו גם את התשלומים המיותרים).

לחברות האשראי יש תנאי - חייב להיות לכם כרטיס אשראי פעיל בכדי שינפיקו לכם כרטיס חדש.

אני יודע שזה מוזר אבל אלה החוקים וצריך לשחק לפיהם אם רוצים לחסוך כסף.ערכה בחינם | יצירת קשר | פייסבוק | טלגרם

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי