מושגים כלכליים חשובים

ביטוח לאומי

מוסד מדיני המספק הגנה במישור הכלכלי - במקרה של אבטלה, זקנה, נכות, לידה, פנסיה וכדומה. כל תושב בן 18 ומעלה חייב על פי חוק להיות מבוטח בביטוח הלאומי ולשלם דמי ביטוח.

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים כולל חיסכון לגיל פנסיה וגם ביטוח למקרה מוות ולמקרה של אובדן כושר עבודה. בביטוח מנהלים התנאים נקבעים בחוזה מול חברת הביטוח ואינם ניתנים לשינוי במהלך תקופת הביטוח.

ביטוח רכב

שם כולל לביטוח בתחום הרכב הכולל ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.

ביטוח רכב - חובה

כל נהג חייב לבטח ביטוח חובה על-פי החוק. ביטוח זה מבטיח תשלום לנהג או לנוסע או להולך רגל שנפגע בתאונת דרכים שבה היה מעורב הנהג.

בלו דלק

מס עבור כל סוגי הדלק. מתעדכן אחת ל-4 חודשים בהתאם למדד.

בנק מרכזי

בכל מדינה קיים בנק מרכזי שאינו תלוי בממשלה, הפועל למען תועלת המשק. בראש בנק מרכזי עומד נגיד הבנק, ותקופת כהונתו הינה 5 שנים. מטרותיו של בנק מרכזי הן לשמור על יציבות מחירים, ליצור תנאי תעסוקה, ולגרום לצמיחה במשק ותפקידיו הם: קביעת ריבית במשק, פיקוח על בנקים, הנפקת מעות (מטבעות ושטרות), ניהול מול בנקים מרכזיים של מדינות אחרות, ביצוע פעולות בנקאיות של ממשלה, פיקוח על שימוש במט"ח ועוד.

ברוקר

אדם או חברה שהוסמכו על ידי הבורסה לניירות ערך לבצע פעולות קנייה ומכירה של ניירות ערך עבור לקוחותיהם.
הברוקר מתפרנס ע"י עמלות שהוא מקבל מכל עיסקה שהוא מבצע.

Please reload

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי