מושגים כלכליים חשובים

קופת גמל

סוג של חיסכון פנסיוני הכולל רק חיסכון לגיל הפרישה, ללא ביטוח. החוק מעניק לקופת גמל ולעמיתיה הקלות במס הכנסה. ישנם מספר סוגי קופות גמל.

קופת גמל לפנסיה

קופת גמל שתשלם סכום קצבה חודשי לעמית לאחר פרישתו מעבודה או לשאיריו לאחר פטירתו. בקופת גמל זו העמיתים הינם עובדים שכירים בלבד.

קופת גמל לתגמולים

קופת גמל המשלמת לעמיתיה מכספים (והרווחים מהם) שהפקידו בה. ניתן למשוך את התגמולים במידה ופורשים מעבודה או אם עמית חבר בקופה 15 שנים או אם הגיע לגיל פרישה. בקופת גמל זו העמיתים יכולים להיות שכירים או עצמאיים.

קרדיט

זוהי עסקה בכרטיס האשראי המחולקת לתשלומים, ועליהם משלמים ריבית לחברת האשראי. לא כל עסקת תשלומים היא עסקת קרדיט ויש לשאול אם העסקה כזאת לפני התשלום. בדרך כלל קרדיט ישולם אם פורסים את תשלום למספר רב של תשלומים.

קרן

הסכום המקורי של ההלוואה או החיסכון, לפני שנוספה לו הריבית.

קרן השתלמות

חיסכון שהמעסיקים מאפשרים לעובדים שלהם לחסוך בו (לא חובה), ואשר מאפשר להם לקבל הטבת מס. גם עצמאים יכולים לפתוח קרן השתלמות. בתום 6 שנים, ניתן למשוך את יתרת החיסכון לכל מטרה, אך אין חובת משיכת הכספים. עבור עמית שכיר - העמית משלם 2.5% מכספו והמעסיק משלם עד 7.5%. ניתן לקבל הלוואה עד 50% (ולעיתים עד 80%) מגובה הקרן מחברת ההשקעות.

קרן מס רכוש

קרן ביטוח מטעם המדינה, שמטרתה לפצות תושבים על נזקים ישירים ועקיפים שנגרמו כתוצאה ממעשי איבה או פעולות מלחמה שונות.

קרן פנסיה ותיקה

קרן פנסיה שהחברים בה צוברים זכויות לקבלת קצבת פנסיה בהתאם למשך הזמן שחסכו (וותק בקרן). החל משנת 1995 לא ניתן עוד להצטרף לקרן פנסיה ותיקה.

קרן פנסיה חדשה

קרן פנסיה שהחברים בה יקבלו קצבת פנסיה בהתאם לסכום שחסכו במהלך שנות עבודתם. קרנות מסוג זה החלו לפעול משנת 1995.

קרנית

קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, האחראית לפיצוי נפגעי תאונות דרכים שאינם יכולים לקבל פיצוי מחברות הביטוח.

Please reload

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי