מושגים כלכליים חשובים

עובר ושב - עו"ש

עמיל מכס

איש מקצוע המוסמך לייצג בעלי עסקים מול רשויות המכס, כאשר מדובר בסחר בין-לאומי.

עמלה צולבת

זוהי העמלה שבתי עסק משלמים לחברת הסליקה, כאשר אתם משלמים להם בכרטיס אשראי. העמלה הצולבת אינה ניתנת למיקוח, והיא נקבעת על ידי התערבות רגולטורית.

עמלת היוון

נקראת גם "עמלת פירעון מוקדם". זהו סוג של קנס שמשלמים אם מחזירים את כל סכום המשכנתא לפני המועד המתוכנן. זאת מכיוון שהבנק "מפסיד" את שאר התשלומים בריבית הקבועה שסוכמה מראש.

עמלת סליקה

כאשר משלמים בכרטיס אשראי, בעל העסק משלם עמלת סליקה - והיא מורכבת מ-2 עמלות: עמלה צולבת והעמלה לסולק. העמלה לסולק (שיכול להיות שונה מהחברה שהנפיקה את כרטיס האשראי), ניתנת למשא ומתן בין בית העסק לסולק. עמלת הצליבה היא קבועה ונקבעת על ידי התערבות רגולטורית.

ערב

אדם שמתחייב לשלם הלוואה במקומכם, אם לא תצליחו לעמוד בתשלום החזר ההלוואה. אם יש יותר מערב אחד, ומישהו שילם את מלוא הסכום, אז הוא יכול לתבוע את חלקם של שאר הערבים או את בעל החוב עבור הסכום המלא.

ערך כינון

בביטוח: החלפה ברכוש חדש, מאותו סוג ואיכות, של הרכוש שאבד או ניזוק. למשל, ביטוח רכב הכולל ערך כינון יאפשר לכם לקבל פיצוי בשווי רכב חדש מאותו סוג שיש ברשותכם.

ערך פדיון

סכום כספי שבעל הפוליסה זכאי לו, בעת ביטוח הפוליסה.

Please reload

אזהרה: התכנים באתר מוצגים למטרות אינפורמטיביות בלבד וללא אחריות מכל סוג שהוא. אינני בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כהגדרתם בחוק. אין לראות בתכני האתר בבחינת ייעוץ מקצועי כאמור, ובכלל זה שידול, שיווק או המלצה לביצוע או אי-ביצוע של פעולה כלשהי בניירות ערך. המידע באתר עלול להיות חסר, שגוי, בלתי עדכני או בלתי מותאם לצרכיו המיוחדים של כל אדם, ועל כן חובה להיוועץ באיש מקצוע בטרם ייעשה בו שימוש. בעלי האתר לא ישאו באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה ישירה או עקיפה מן השימוש בתכנים. גלישתך באתר מהווה הסכמה מפורשת להסרת אחריות משפטית ולתנאי השימוש

אין אנו ערבים לנכונות המידע ועדכניותו ולכל תוצאה שתיגרם עקב שימוש במידע זה. אין לראות במידע כל המלצה לביצוע פעולה.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי "עוגיות" (cookies). המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. לתקנון המלא לחצו כאן.

© כל הזכויות שמורות לרונן סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב |  בניית אתר: סטודיו קורלי